Menü

EUROMATE SFE 50 - 5.000 m³/h Elektrostatik Filtreler

 

Elektrostatik Filtreleme Çalışma Prensibi:
Alize Mühendisliğin, Türkiye pazarına Hollanda'dan ithal ederek sunduğu Euromate SFE serisi Kanal Tipi Sabit Elektrostatik filtreler, elektrostatik hızlandırma prensibini kullanarak havadaki koku, is, duman, yağ, toz gibi partikülleri elimine ederek, işletmelerin dışarıya saldıkları kirli, kötü kokulu ve yağlı havayı arındırır.

 

 

 

Elektrostatik hızlandırma yönteminde, hava, bir fan ile çekilerek yıkanabilir metal ön-filtreye sokulur ve böylelikle büyük partiküllerden arındırılır (opsiyonel). 

EUROMATE ELEKTROSTATİK FİLTRE

Birim

SFE 50

Cihaz Boyutları  (l x w x h)

cm

66 x 105 x 63

Kanal Kesitleri

cm

80 x 48,5

Ağırlık

kg

100

Hava Debisi  

m³ / h

2.000 / 5.000

Filtre Verimi ( 0,3 - 5  µm )

%

 98 / 87

Giriş Voltaj

V/F/Hz

230 / 1 / 50

Kontrol Devresi Voltaj

V

24

Elektrostatik Filtre Toplayıcı Yüzeyi

28,4

Güç

W

50

Basınç Kaybı

Pa

< 175  + 50

Hücre Sayısı

Adet

2

Toplayıcı Hücre Ölçüleri

cm

48 x 46 x 28

Çalışma Sıcaklığı

°C

5-65

Maks. Çalışma Sıcaklığı (Opsiyonel)

°C

120

Maks. Çalışabildiği Nem Oranı

%

95

Ses Seviyesi

dB(A)

0

Ana Filtre (İyonizer ve Toplayıcı Hücre)

Adet

2+2

Ön Arka filtre (SAF 0102080030)

-

Opsiyonel

Aktif Karbon Filtre (SCF 0104060010)

-

Opsiyonel

Yağ Musluğu (Oil Drainer 9850080070)

-

Opsiyonel

Menşei

-

Hollanda

 

Boyutu 0.3 mikron (1 mikron = 1/1.000 mm) olan parçacıklar çok güçlü bir elektrik güç bölgesinden geçiririlir (iyonize edildiği bölüm). Burada parçacıklar pozitif elektrik yükü ile yüklenir. Bu pozitif yüklü parçacıklar eşit aralıklı paralel dizilmiş toplayıcı bir yüzeyden geçerler. Bu yüzeyler sırasıyla negatif ve pozitif yüklüdürler. Pozitif yüklü olanlar bu parçacıkları iterlerken, negatif yüklü yüzeyler bu parçacıkları çeker ve toplarlar.

 

 

Filtreye yapışan parçacıklar, uygun zamanda temizlenir yeniden yerine takılır. Cihaz üzerinde bulunan yağ musluklarına drenaj bağlanır, biriken yağ da bu musluklardan atılır (opsiyonel).

 

Diğer konvansiyonel çözümlerde, kirli ve yağlı hava sadece bir baca sayesinde dışarı salınmakta, toz torba filtre kullanılan yerlerde, filtre malzemesi maliyeti artmakta, sulu sistemde ise kokunun yeterince önüne geçilememektedir.

Kullanım Alanları

Restaurantlar
Kafeler
Oteller
Büfeler
Yemek Fabrikaları
Endüstriyel Mutfaklar
Açık Hava Barbeküler

 

Yangın Önleme Özelliği

Euromate SFE cihazları, içlerinde bulunan HT transformer (Yüksek gerilim transformatörü özelliği ile, kısa devre ve arklarda kendi kendini durdurmakta bu sayede yüzeyler üzerinde toplanan yağın tutuşması önlenmektedir. Bu da kanal ve cihaz içinde biriken yağ ve kurumun olası tutuşmasını engellemekte, işletmenize ekstra bir yangından korunma özelliği kazanmaktadır.

 

SFE Cihazlarının İşletmenize Katkıları
Cihazımız küçük veya büyük mekanlarda mucizevi bir çözüm yaratmakta, çevre temizliği ve korunması bakımından da rakipsiz bir konumda bulunmaktadır. Sadece yer sorunu olan mekanlarda veya mutfaklarda değil, çevre korunması bilincinin de gelişmesiyle artan kaliteli temiz hava ihtiyacının sağlanması bakımından da eşi bulunmamaktadır.  

 

Sokak arası kafe restaurantlardan, büyük endüstriyel mutfaklara kadar her yerde cihazımız etkin bir biçimde çalışabilmekte, sağladığı mekansal çözümler ve çevre dostu olmasıyla her geçen gün daha çok tercih edilir hale gelmektedir.

 

Euromate tarafından geliştirilen SFE serisi hava temizleme cihazları, baca kurulumunun mümkün olmadığı, bu nedenle herhangi bir mutfak kurulumunun yapılamadığı yerlerde, yemek kokularını, dumanı, zararlı maddeleri, tozu, isi etkili bir biçimde yok ederek, küçük veya büyük mekanlarda, konvansiyonel tip davlumbaz modellerinin kurulmasını gereksiz kılar.

 

Bacanızdan kirli, yağlı, isli, kokulu hava çıkışını engeller.

Sonsuz Filtre sistemi ile sarf maliyetlerinizi en aza indirir.

Kanallarınızda yağ birikiminin önüne geçilir. Yangın tehlikesi azaltılır.

HT transformer özelliği ile cihaz içerisinde oluşabilecek ark ve kısa devrelerin önüne geçilir.

Temiz işletme imajınıza katkı sağlar.

Fan ve filtrelerinizin ömrünü uzatır.

Opsiyonel kurulum modelleri modelleri ile %99’a varan hava temizleme oranına ulaşılır.

 

Sürekli Filtre" sistemi ile, filtre sarf maliyetini düşürür. "Sürekli Filtre" dolduğunda veya temizleme zamanı geldiğinde, kolaylıkla sürgülü bölmesinden çıkarılır, temizlenip durulanır, kuruduktan sonra geri yerine takılır.