Menü

EUROMATE CAM - 1.500 m³/h Kanal Tipi Hava temizleme Cihazları

Euromate CAM (Clean Air Module) Temiz Hava Modülü

Elektrostatik Filtreleme Çalışma Prensibi:
Alize Mühendisliğin, Türkiye pazarına Hollanda'dan ithal ederek sunduğu Euromate SFE serisi Kanal Tipi Sabit Elektrostatik filtreler, elektrostatik hızlandırma prensibini kullanarak havadaki koku, is, duman, yağ, toz gibi partikülleri elimine ederek, işletmelerin dışarıya saldıkları kirli, kötü kokulu ve yağlı havayı arındırır.

 

Elektrostatik hızlandırma yönteminde, hava, bir fan ile çekilerek yıkanabilir metal ön-filtreye sokulur ve böylelikle büyük partiküllerden arındırılır (opsiyonel). 

EUROMATE TEMİZ HAVA MODÜLÜ

Birim

CAM

Cihaz Boyutları  (l x w x h)

cm

21 x 36 x 62

Güç Tüketimi

W

25

Giriş Voltajı

V/Hz

230/50

Hava Debisi(Maks.)

m³/h

1.500

Ağırlık

kg

13

Filtre Verimi

-

%90

Basınç Kaybı

Pa

< 70

Kapalı mekan hava kirliliğine berrak bir çözüm :
EUROMATE CAM kanal tipi sabit hava temizleyici modüller

 

Kapalı mekanda hava kirliliğini önler.

Havadaki kötü kokuları yok eder
Bakım ve sarf maliyetlerinizi azaltır.
Kullandığınız havalandırma kanalınıza kolayca uygulanabilir.

 

Kapalı mekan hava kirliliği gözardı ediliyor: Kapalı mekanlardaki hava kalitesini Euromate CAM ünitesi ile arttırın:

Çevre Koruma Teşkilatı raporlarına göre (EPA-environmental protection agency), kapalı mekanlardaki hava, açık havadan 2 ila 5 kat arası daha çok kirlenmektedir. Kapalı mekanlardaki hava kalitesine veya kalite eksikliğine, sağlığı gözle görülür şekilde etkilediği için, daha çok önem verilmeye başlanmıştır. Kapalı mekan havası milyarlarca gözle görülmeyen ama zararlı parçacıkla doludur; Toz, mikro-organizmalar (bakteriler, virüsler ve mantarlar), polen, kıl ve tabii ki sigara dumanı. Hele modern binalar o kadar iyi dış etkenlerden izole edilmişlerdir ki, kirli havanın dışarı çıkma olanağı olmaz.

 

 

Etkili filtrasyon ve düşük basınç kaybı : Kapalı mekanlardaki kirli havayı temizleyin

CAM, Birbiri peşi sıra geken 3 işlem ile mekan havanızı temizler.
Ön filtre toz, insan kılı veya deri döküntüsü gibi büyük parçaları toplar. Bunlardan arınan hava, elektrostatik ana filtreye girer ve 0,3 mikron (1 mikron = 1/1.000 mm) kadar küçük partikülleri filtre yüzeyine yapıştırır. Bu elektrostatik filtre, etkili toplama yapar ve hava akımına direnci olabildiğince azdır. Opsiyonel aktif karbon filtre ise havayı istenmeyen kokulardan arındırır. Havanızın kirlenme şekline ve çevresel etkilere göre değişik filtreler seçilebilir. CAM filtrelerinin açık bir yapısı olduğundan, hali hazırda kullandığınız havalandırma kanallarına kolaylıkla uygulanabilir.

 

Grafiği büyütmek tıklayınız

 

İdeal iklim Euromate iklimi : Çevre temizliğine katkıda bulunun

Çoğu insan kapalı mekan havasını "kuru" olarak algılar ve çözümün havayı nemlendirmek olduğunu düşünür. Halbuki gerçekte "kuru hava", kirlenmiş havadır. Dolayısıyla, sağlıklı bir kapalı mekan havasına ulaşmak için, havayı gerçekten temizlemek çok önemlidir. Temiz hava modülümüz (CAM) işte tam bu işe uygundur. Havalandırma kanalına uygulandığında, havayı kirleten bütün ajanların yok edilmesine yardımcı olarak çok daha sağlıklı bir yaşam ve iş ortamı sağlarlar.